Медичний і фармацевтичний переклад

Для провідних фармацевтичних компаній і CRO ми професійно перекладаємо: 

 • реєстраційні досьє;
 • матеріали клінічних і доклінічних досліджень;
 • звіти про біоеквівалентність, з фармаконагляду, а також за результатами перевірок виробничих ділянок;
 • сертифікати GMP та CPP;
 • ліцензії на виробництво, SmPC, PIL, CCDS, PSUR, PBRER, RMP;
 • методи контролю якості лікарських препаратів;
 • сертифікати аналізу/якості/випуску тощо.

Для виробників та імпортерів медичного обладнання ми перекладаємо: 

інструкції та вказівки з експлуатації медичного обладнання, каталоги, брошури. Для матеріалів, які містять схеми й зображення з текстом, ми виконуємо верстку. Це дає змогу надавати клієнтам повністю перекладені матеріали, які не вимагають доопрацювання та виконані у форматі, готовому для друку в типографії.

Ми співпрацюємо з медичними центрами, а також перекладаємо матеріали в інших галузях: у косметології, хімії, біології, зоології, цитології, генетиці тощо.
Діяльність бюро перекладів «Профпереклад» спрямована суто на роботу з корпоративними клієнтами. Ми не перекладаємо медичні довідки й виписки для приватних клієнтів. 

Сьогодні ми працюємо, напевно, з кожною третьою фармацевтичною компанією, представленою в Україні.

Чому варто вибрати саме нас?

Доручити медичний текст непрофільним перекладачам украй ризиковано, адже ціною помилки може бути життя.

 1. Ваш проєкт на медичний переклад ми довіримо лише кваліфікованим спеціалістам — перевіреним перекладачам з освітою медика/фармацевта або галузевим досвідом понад 5 років, які відмінно орієнтуються у всіх тонкощах медичного й фармацевтичного перекладу.
 2. Кожен медичний переклад проходить кілька етапів перевірки: перекладач вичитує переклад після завершення замовлення, потім редактор перевіряє точність передачі змісту, а коректор перевіряє переклад щодо відсутності граматичних і друкарських помилок — відповідно до міжнародних стандартів EN 15038 та ISO 17100.
  Отже, змістові неточності медичного перекладу, граматичні чи пунктуаційні помилки виключено.
 3. Ми розуміємо, наскільки важливо дотримуватися єдиної термінології. Абревіатури, вузькоспеціальні терміни та стійкі словосполучення перекладаються відповідно до глосарію клієнта та згідно з галузевими стандартами й нормами.
 4. До того ж у нашій роботі використовуються провідні ІТ-рішення, зокрема технологія перекладацької «пам’яті» (не машинний переклад), яка забезпечує точність і єдність термінології протягом тривалого терміну співпраці з клієнтом.
 5. Замовлення на медичний переклад виконуються точно в термін із суворим урахуванням найдрібніших побажань клієнта. За цим прослідкує команда проєктних менеджерів мед-/фармнапрямку компанії «Профпереклад».

Для найкращого розуміння того, наскільки злагоджено й ретельно ми ставимося до роботи, наведемо приклад одного з нещодавніх проєктів.

Кейс

Отже, до нас звернувся клієнт — українська фармацевтична компанія — виробник інноваційних високотехнологічних препаратів.

Суть проєкту — виконати медичний переклад англійською мовою матеріалів доклінічних і клінічних досліджень обсягом 230 000 слів (близько 1000 сторінок) за 15 робочих днів. За співвідношенням обсягу й терміну перед нами постало доволі непросте перекладацьке завдання.

Як ми діяли?

Для роботи над проєктом було сформовано команду, яка складалася з 2 проєктних менеджерів, 3 галузевих перекладачів і 3 галузевих редакторів, коректора, інженера ПЗ та 3 фахівців із верстки.

Оскільки вихідні файли були у вигляді сканів низької якості, потрібно було підготувати їх до роботи. Для цього було залучено спеціалістів із верстки, що дало змогу отримати вихідні матеріали в редагованому форматі Word із повною відповідністю форматування оригіналу.

Головний виклик полягав у тому, що під час одночасної роботи кількох перекладачів є ризик отримати різний переклад одного й того самого терміна. Тому для забезпечення єдності термінології всі перекладачі працювали в SDL Trados Groupshare Server — ПЗ, яке автоматизує накопичення термінології за проєктом і запобігає ризику невідповідностей.

Над перевіркою виконаного медичного перекладу, перш ніж здати його клієнту, працювали редактори з медичною освітою та великим досвідом роботи з провідними фармкомпаніями, як-от Sanofi, GSK, AstraZeneca, «Дарниця» тощо.

Результат: проєкт було завершено вчасно, за якістю переклад повністю відповідав інструкціям і побажанням клієнта.

Ба більше, одночасно з роботою над перекладом згаданого проєкту англійською мовою ми виконали ще одне замовлення цього клієнта на медичний переклад з української на російську обсягом 475 000 слів (близько 2050 сторінок). І теж вчасно.

Диявол ховається в деталях

А їх у медичному перекладі багато. Нижче — лише кілька прикладів від нашого редактора.

Термін diabetes можна перекласти як «діабет», хоча правильний переклад — «цукровий діабет», оскільки це усталений термін. Так само й blood pressure, який правильно перекладається як «артеріальний тиск», а не «кров’яний тиск».

Ми бачили випадки, коли 5 µg/daily було помилково перекладено як «5 мг/доба», а правильно його слід перекладати як «5 мкг/доба». Така помилка в позначенні дозування може нашкодити пацієнту та навіть коштувати йому життя. Для уникнення подібних ситуацій існує контроль якості перекладу.

Exclusion criteria можна перекласти як «критерії виключення», тоді як правильний переклад — «критерії невключення», оскільки це критерії, за якими пацієнт не допускається до участі в клінічному дослідженні на етапі відбору, а переклад «критерії виключення» передбачає, що пацієнта включили в дослідження, а згодом за цими критеріями можуть виключити.

Термін glucose tolerance можна перекласти як «переносність глюкози», тоді як правильний переклад — «толерантність до глюкози». Це пояснюється тим, що глюкоза — не чужорідна для організму речовина. Будь-який організм «переносить» глюкозу за умовчанням, оскільки вона йому потрібна. Мова про те, наскільки добре тканини організму реагують на динамічні зміни глюкози в крові, тобто наскільки вони глюкозотолерантні.

Іноді over-the-counter drugs перекладають як «нерецептурні препарати», хоча правильний переклад — «безрецептурні препарати», оскільки препарати, які продаються без рецепта, = безрецептурні.

Фразу since mutant FFPE Reference Standard was commercially not available можна перекласти як «з огляду на комерційну недоступність стандартних зразків FFPE з мутаціями», однак правильно перекласти «з огляду на відсутність стандартних зразків FFPE з мутаціями на ринку». Це приклад «хибного друга» перекладача, коли дослівний переклад недоречний. Мається на увазі наявність чогось у вільному продажу (тобто на ринку).

Або ось приклад іще одного «хибного друга»: фразу medically unexplained physical symptoms можна помилково перекласти як «симптоми, які не можна пояснити з медичного погляду», однак правильний переклад — «симптоми, які не пояснюються наявними в пацієнта соматичними захворюваннями», оскільки прикметник medical може використовуватися в значенні «соматичний» на противагу mental.

На жаль, деякі поширені помилки можуть призвести до серйозних наслідків, які ставлять під загрозу життя та здоров’я пацієнта. Тому ми наполягаємо на тому, що переклад медичних текстів має виконуватися виключно профільним перекладачем. А кожен медичний переклад після перекладача має бути перевірено медичним редактором!

Підтвердженням нашого професіоналізму й надійності у сфері медичного перекладу, а також перекладів у сфері медтехніки є відгуки та рекомендації наших клієнтів, серед яких — провідні українські експортери лікарський препаратів, а також міжнародні компанії, зокрема з глобального топ-10 у фармацевтиці.

Нашим постійним клієнтам ми пропонуємо не тільки професійні медичні переклади, а й додаткові послуги, як-от керування термінологією, верстку перекладу один в один з оригіналом, а також послуги із засвідчення перекладів і оформлення сертифікатів перекладу.

Замовити переклад

Заповніть форму та прикріпіть документ, і ми повідомимо точну вартість усієї роботи на email
Прикріпіть документ для оцінки вартості перекладу

Контакти

Ви також можете зв’язатися з офісом ТОВ «Переклад про» у Києві в будь-який зручний спосіб, і ми дамо відповідь на всі запитання.
Україна, 03150,
м. Київ,
вул. Ділова, 5Б
6-й поверх